Firma aadressi muutmine

Uuendatud 27.01.2023

Ettevõtte aadressi muudatust saab hõlpsasti teha e-äriregistris kui muutmiskandena mille riigilõiv on 25 eurot. Kuidas kõik täpselt samm-sammult käib leiad siit.

1. SAMM

Kui oled ettevõtte juhatuse liige siis logi sisse: https://ariregister.rik.ee/est

2. SAMM

e-äriregistri portaali saab siseneda ID-kaardiga, Mobiil ID’ga, Smart-ID või EU eID’ga. Küll aga ei saa aruandeid smart-ID’ga allkirjastada.

3. SAMM

Pärast sisse logimist suunatakse sind tagasi avalehele kust saad valida “Minu ettevõtmised”

4. SAMM

Vali ettevõtte alt mille aadressi soovid muuta “Muuda andmeid”.

5. SAMM

Seejärel avaneb sulle pikem ja detailsem ülevaade kõikidest ettevõtte andmetest. Aadressi muutmiseks vali Põhiandmete alt “Muuda andmeid”.

6. SAMM

Ette tuleb uus aknake kus palutakse kinnitus, kas soovid andmete muutmise avaldusega alustada. Vajuta “JAH”.

7. SAMM

Vali vasakult tulbast “Kontaktid” ning seejärel aadressi alt “Muuda”. Võid samaaegselt kontrollida üle ka elektronposti aadressi ja mobiiltelefoni numbri kas need on veel endiselt kehtivad.

8. SAMM

Sisesta uus aadress ning kinnita see vajutades “Salvesta”.

9. SAMM

Pärast salvestamist suunatakse sind tagasi põhivaatesse. Kui rohkem andmeid ei ole mida muuta sooviksin vali vasakult otse “Avalduse kinnitamine”.

10. SAMM

Juhul kui tehakse ettevõtte aadressi muutmine varasemast omavalitsuse piirest välja, tuleb avaldusele lisada ka uue asukohaga põhikiri ning pädeva organi otsus põhikirja muutmise kohta.

Kui uus aadress on samas omavalitsuses tuleb põhikirja lisada vaid muutmise kuupäev.

Vali vasakult “Põhikiri”, et teha ka seal aadressi muudatus.

11. SAMM

Avaneb Põhikirja muutmise vaade. Keri alla “1.peatükk. Üldandmed” juurde ning vali vana aadressi realt “Laadi andmed”.

12. SAMM

Seejärel keri põhikirja kõige alla (kui teisi muudatusi ei ole) ning sisesta kinnitamise kuupäev. Vali “Kontrolli põhikirja”. Kui kõik on korrektne ilmub uus aken vastava kinnitusega. Vajuta “OK” et aken sulgeda.

13. SAMM

Põhikirja muudatuse tegemiseks tuleb ülesse laadida ka vastav dokument. Vali vasakult “Dokumendid” ning lisa “Laadi dokumendid” kasti Organi otsus mille jaoks leiad näidismalli “Osaniku(e) otsus” siit: https://abiinfo.rik.ee/avalduste-esitamine/naidismallid/pohikirja-muutmine

Dokumendi lisamisel vali dokumendi liigiks “Organi otsus”. Kui kõik on korrektne siis on seda viitab roheline linnuke.

14. SAMM

Lisa avaldusele enda allkiri ning tasu vajadusel riigilõiv. Seejärel saad avalduse äriregistrile ära esitada ning ettevõtte aadress ongi muudetud!