Armsad kliendid! Alates 23.juuli kuni 5.august oleme kollektiivpuhkusel. Sel perioodil ei ole me kättesaadavad ega tee raamatupidamistöid.

raamatupidamine väikeettevõttele

Miks peaksid raamatupidamise andma professionaali kätte?

3 põhjust, miks anda ettevõtte raamatupidamine professionaali kätte

Enamus inimesi ei remondi oma autosid kodus. Selle asemel viivad nad oma auto professionaalse mehaaniku juurde, kes hoiab kõigel silma peal ning hoiab ära potentsiaalsed probleemid. Väikeettevõtted vajavad sama – usaldada oma ettevõtte raamatupidamine professionaali kätte, kes teab, kuidas ära hoida potentsiaalseid probleeme ning samal ajal hoida silma peab kõikidel finantstegevustel.

Raamatupidajaga partnerluse loomine aitab Sul saavutada oma eesmärke ja püstitada pikaajalist edu. Ning sellest tulenevalt, siin on kolm põhjust, miks peaksid usaldama oma raamatupidamise professionaali kätte.

  1. Säästad aega ja energiat (ja meelemõistuse!)
    Enamik ettevõtjaid arvab, et piiratud eelarve tähendab seda, et nad ei saa endale raamatupidajat lubada. Kuid kui arvestada, kui palju aega ja vaeva kulutate oma rahaliste vahendite haldamise jaoks (rääkimata võimalike vigade tekkimisest aruandluse ajal ja halva finantsotsusega kaasnevate kahjude eest), on raamatupidaja seotud kasud kindlasti kaalukamad kui sellest tulenevad kulud.Ettevõtja peaks keskenduma oma ettevõtte juhtimisele. Investeerimine professionaalsesse raamatupidajasse, kes on ühtlasi ka ärinõustaja, aitab Sul keskenduda oma tegelikule tööle ja samal ajal hoida Sind õigel kursil – ettevõtte eesmärkide suunas. Raamatupidamine iga kuu on aeganõudev tegevus.
  2. Teed reaalajas läbimõeldud otsuseid
    Ettevõtte omanikud soovivad tihtipeale, et nad saaksid kergesti välja arvutada võimalikud tagajärjed ja teha järeldusi, kui näiteks osta suurem büroopind või palgata rohkem tööjõudu. Kui Sul on oma finantsnõustajast raamatupidaja, kes aitab Sul eelarvestada ja pidevalt jälgida rahakäivet, on Sul võimalik reaalajas lahendada tekkivaid probleeme.Sa peaksid suhtuma oma raamatupidajasse kui koostööpartnerisse. Niiviisi saavutadki raamatupidajaga n-ö konsultatsioonisuhte, kus saate koos langetada tarku otsuseid oma ettevõtte huve silmas pidades ja seda kõike reaalaja andmete põhjal.
  3. Plaani tuleviku heaks
    Ja viimaseks, üks suurimaid kasutegureid raamatupidaja palkamisel on nõu saamine firma ja eriti selle tuleviku kohta. Koos saate analüüsida firma eelnevaid aruandeid ning teha järeldusi firma hooaegade kohta. Saad selgeks teha, millal oleks kõige mõistlikum osta inventuuri ja planeerida arukalt oma firma tulevikku.

Omanikuna oled Sa üldjuhul hõivatud firma igapäevaste toimingutega, aga raamatupidaja saab astuda sammu tagasi ning jälgida seda kõike suurema pildina. Raamatupidaja ja firmajuhi koostöö aitab suurendada edukuse tõenäosust. Raamatupidajate töö ei ole ainult maksude maksmine. Nad oskavad Sinu ettevõtte finantsseisundit hinnata ja selle põhjal teha aastaringselt prognoose, et hoida Su äri tervisklikus ja jõukas seisus.